Китай продовжує роботу над протиастероїдним захистом і має намір вже у 2025 році провести демонстрацію роботи низки своїх доробок. В якості "жертви" експерименту Пекін обрав астероїд 2019 VL5 діаметром близько 30 метрів, який рухається у бік Землі.
Як пише Space News, на 2025 рік китайські розробники запланували запуск ракету "Чанчжен-3B" із двома космічними апаратами на борту. Одним з них буде зондом для спостереження за небесним тілом, другий - так званим "кінетичним імпактором" для впливу на астероїд.
Після запуску у космос обидва зонди вийдуть на різні траєкторії. Першим до 2019 VL5, за планом, наблизиться зонд для спостереження - його завдання полягатиме в оцінці топографії астероїда. Далі за справи візьметься зонд-імпактор. Він зіткнеться з небесним тілом і, як наслідок, змінить траєкторію його руху. За процесом спостерігатиме перший зонд, його дані і дозволять дати оцінку ефективності місії.
Чень Ці з Лабораторії дослідження далекого космосу під час презентації проєкту у Відні наголосив, що ідею вдалось реалізувати завдяки "низці проривів у ключових технологіях, у тому числі в моделюванні швидкісних зіткнень з подальшою зміною курсу". Окрім того, він зазначив, що Китай готовий до співпраці з іншими країнами у цьому напрямку.
Як відомо, торік у вересні аналогічну місію запускала NASA. Корабель DART (Double Asteroid Redirection Test) зіткнувся з невеликим супутником астероїда 65803 Didymos і і успішно змінив його напрямок.
Як писав "Ми-Україна" раніше, цими днями українці мають змогу без спеціальної техніки побачити на нічному небі Меркурій. Звісно, це вдасться зробити лише за умови ясної погоди.