Китайські розробники створили першого у світі ШІ-головкома

Китайські розробники створили першого у світі ШІ-головкома

Китайські вчені з Національного університету оборони в Шицзячжуані розробили "віртуального командувача", здатного керувати військами Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) у масштабних комп'ютерних симуляціях. Ця система на основі штучного інтелекту імітує досвідченого "людського командира", приймаючи рішення та адаптуючись до ходу бою, пише SCMP. 

Такий ШІ-командир навчається на основі своїх перемог і поразок, вдосконалюючи стратегію та тактику. При цьому його особистісні характеристики можуть налаштовуватися згідно з потребами.

За словами науковців, ШІ-командир є єдиним ядром прийняття рішень для всієї операції, маючи всю повноту відповідальності та повноважень. Це найвища з відкрито заявлених ролей штучного інтелекту у військових дослідженнях. На відміну від китайської розробки, штучний інтелект армії США служить лише "віртуальним штабом командира", забезпечуючи підтримку прийняття рішень.

ШI-командир запрограмований як досвідчений стратег, що володіє здоровим глуздом, урівноваженим і твердим характером. Він здатний спокійно аналізувати та оцінювати обстановку, не піддаючись емоціям або імпульсивним рішенням, а також швидко розробляти тактичні та стратегічні плани, спираючись на досвід аналогічних ситуацій з минулого.

Видання зазначає, що ШI-командувач дозволяє НВАК проводити велику кількість військових симуляцій без втручання людини. Він виявляє нові загрози, розробляє плани та приймає оптимальні рішення, виходячи із загальної ситуації, коли битви йдуть не за планом або результати не відповідають очікуванням. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, на початку червня стало відомо, що Китай створив першу в світі "лікарню штучного інтелекту" для навчання ШІ-лікарів та покращення медичної допомоги. 

Головне