Китай запустив космічну місію на зворотний бік Місяця (відео)

Китай запустив космічну місію на зворотний бік Місяця (відео)

Китай, як і анонсував, запустив у космос свій місячний зонд Changʼe-6. Роботизована місія стартувала на ракеті Long March-5 Y8 з космодрому Веньчан 3 травня. 

Місія Changʼe-6 триватиме 53 доби. Апарат сяде на зворотній бік Місяця, який ніколи не розвертається до Землі. До слова, Китай став першою в історії країною, якій вдалось здійснити висадку на зворотній стороні земного супутника у 2019 році.

Ті зразки, які вчені отримають завдяки цій місії, допоможуть їм не лише дізнатися більше про еволюцію Місяця та Сонячної системи в цілому, а і нададуть життєво важливі дані для "просування місячних амбіцій Китаю".  Для підтримки зонду з Землею Changʼe-6 покладатиметься на супутник "Цюецяо-2", який КНР вивела на орбіту на початку весни. 

В медах місії китайський апарат збере місячний пил та каміння з кратеру, який утворився близько 4 млрд років тому. Його діаметр становить 2500 км. Потім він доставить зібрані зразки на орбітальний апарат для передачі в модуль, після чого місія повернеться додому. 

У планах Китаю до 2030 року встигнути запустити ще дві подібні місії, які називатимуться Changʼe-7 та Changʼe-8. Одна з них буде зосереджена на виявленні ресурсів на "темній" стороні Місяця, друга - на їх використання для будівництва бази на супутнику. У прийдешньому десятилітті країна розраховує побудувати дослідницьку станцію на південному полюсі Місяця. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, японський посадковий модуль SLIM (Smart Lander for Investigating Moon) спромігся пережити ще одну місячну ніч, хоча науковці не очікували, що він прокинеться і після першої. Апарат просто не розрахований на "виживання" в настільки суворих умовах, говорять в Японському космічному агентстві (JAXA).

Головне