Кім Чен Ин анонсував запуск першого супутника-шпигуна КНДР: за ким слідкуватиме

Кім Чен Ин анонсував запуск першого супутника-шпигуна КНДР: за ким слідкуватиме

Північнокорейський лідер Кім Чен Ин заявив, що перший військовий супутник-шпигун місцевого виробництва готовий. Він віддав наказ офіційним особам КНДР підготуватись до його запуску, однак точну дату не назвав.

Про це пише Reuters із посиланням на державне інформаційне агентство Північної Кореї.

У грудні КНДР прозвітувала про успішний останній етап випробування супутника-шпигуна місцевого виробництва. Тоді ж влада країни зазначила, що повноцінно готовим до запуску він буде у квітні. На підтвердження його існування та роботи Північна Корея опублікувала "зернисті чорно-білі зображення столиці Південної Кореї Сеула", які, за її словами, були зроблені під час випробувань.

У ході візиту до аерокосмічної агенції КНДР у вівторок, 18 квітня, Кім Чен Ин наголосив, що наявність діючого розвідувального супутника матиме "вирішальне значення для ефективного використання країною своїх засобів військового стримування". Він зазначив, що безпекові загрози для Північної Кореї становлять США та Південна Корея.

Як відомо, останніми місяцями КНДР здійснила низку пусків ракет та озброєнь. Останнім з них стало випробування міжконтинентальної балістичної ракети на твердому паливі, призначеної для удару по материковій частині США.

У березні Північна Корея презентувала свою нову розробку – ядерні боєголовки меншого розміру. Їх створили на тлі закликів лідера КНДР наростити виробництво “ядерних матеріалів збройової якості” задля збільшення арсеналу. А до того, країна заявила, що здійснила тестовий запуск розробленого місцевими вмільцями безпілотника з ядерним зарядом, який може спричинити “радіоактивне цунамі”.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Індія перебуває за крок до того, щоб стати найгустонаселенішою країною у світі та обійти багаторічного лідера – Китай. 

Головне