Ракетні комплекси, самохідні міномети, бронетранспортери і тисячі боєприпасів – останній тиждень західні партнери оголошують про все більші допомоги, що так важливі для українського контрнаступу. Саме весну військові експерти називають часом переламного моменту на фронті. Мовляв, для активних бойових дій у цей період є всі умови.
То ж що очікувати на фронті найближчим часом, що кажуть експерти та яка думка української військової розвідки – в сюжеті "Ми-Україна".
Західна зброя від партнерів вже робить смерть окупантам на фронті. В дорозі ще сучасні БТР, міномети та гаубиці, а разом з ними – тисячі боєприпасів. Минулий тиждень ознаменувався справжнім бумом західної допомоги від партнерів. Це просто необхідно напередодні українського контрнаступу.
"В цей момент Україні потрібна буде величезна кількість зброї для наступу. В першу чергу це артилерійські боєприпаси. У другу – танки, бронетехніка, системи ППО. Без артилерії наступ зробити неможливо", - сказав військовий експерт Павло Нарожний.
Чому контрнаступ ЗСУ можливий навесні?
Контрнаступ ЗСУ чи не найважливіша сторінка історії на фронті. Поки через логічні причини про конкретні напрямки, час і місце знають лише одиниці. Експерти можуть лише припускати, чому переламний момент може статися уже найближчим часом.
Ветеран американських повітряних сил та експерт-метеоролог Девід Хелмс зазначає, що покращення погодних умов для бронетехніки та піхоти почнуться вже з середини квітня.
"Ґрунти на півдні України почнуть висихати вже з середини квітня. У Донецькій області – за два тижні після цього, а починаючи з середини травня – і на Луганщині", - сказав він.
Успішні бої навесні та влітку є важливими і з точки зору виграного часу та вичерпаних на даний момент сил окупантів, кажуть експерти.
"Ворог за цей час зробить мобілізацію. Мобілізує 400 000, нехай вони реалістично можуть мобілізувати 150 000. Це все одно величезна кількість людей. Вони встигнуть за осінь-зиму прогнати через навчальні центри, полігони і довести хоч до якогось притомного вигляду. Наприкінці осені ми можемо побачити нову хвилю російської армії. Саме тому зараз всі віддають по максимуму допомогу", - додав Нарожний.
Що каже українське командування про контрнаступ?
Про обмеженість ресурсів у росіян говорить і міністр оборони Олексій Резніков. Він також вважає, що війна в Україні може закінчитися вже цього року.
"Ресурси росіян зменшуються, у нас теж, але у нас є Рамштайн-клуб, як я його називаю. Це більше, ніж НАТО, це понад 50 країн, які вже хочуть нашої перемоги і інвестують в неї і вірять, що вона реалістична. Я думаю, ця війна швидко закінчиться, звісно, хотілося б, щоб вони і не починалася. Але особисто я вірю в цей рік, як у рік перемоги", - сказав український міністр.
Такої ж думки і міністр оборони США Ллойд Остін.
Про те, що у рф залишився час до кінця весни, щоб спробувати досягти бодай якихось воєнних цілей Україні говорить і начальник ГУР Кирило Буданов:
"росія витратила величезну кількість людських ресурсів, озброєння та матеріалів. Її економіка та виробництво не в змозі покрити ці втрати. Вона змінила свій військовий ланцюг командування. Якщо російські військові не досягнуть своїх цілей цієї весни, у росії закінчаться її інструменти війни".
Ще торік Буданов сказав, що деокупація Херсона триватиме до кінця листопада, і не помилився.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Євроконтроль розповів, як довго польоти літаків в Україні будуть обмежені.