Новий тренд на заклеювання рота тейпами перед сном набрав неабиякої популярності в TikTok. Інфлюенсери запевняють, що ця практика може покращити риси обличчя, водночас експерти мають іншу думку щодо її ефективності.
Як пише The Independent, цей метод не новий, його ще в середині 1900-х років представив
Незважаючи на сучасну популярність у соціальних мережах, цей метод був розроблений ще в середині 1900-х років радянський фізіолог Костянтин Бутейко. Ідея полягала у покращення здоров'я через стимулювання дихання через ніс.
Нью-йоркський протезист доктор Джонатан Б. Левін пояснює, що хоча постійне дихання ротом дійсно може негативно вплинути на структуру обличчя молодої людини, малоймовірно, що заклеювання рота у дорослому віці зможе змінити фізичні ефекти, сформовані ще в дитинстві. Водночас він наголошує, що дихання ротом є основною причиною апное – розладу, при якому дихання людини неодноразово зупиняється протягом ночі. Це явище може призвести до поганої якості сну та інших проблем зі здоров'ям.
Науковий журналіст і автор книги "Дихання: нова наука втраченого мистецтва" Джеймс Нестор, стверджує, що близько 35-40% населення і так під час сну дихає носом вночі, відтак тейпи або скотч їм ні до чого.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке кольоровий шум та яким чином він допомагає краще заснути
Як визначити, чи дихаєте ви ротом уночі? За словами Нестора, основні ознаки - це сухість у роті після пробудження, неприємний запах з рота, схильність до хропіння та часті проблеми з карієсом. Якщо ви помітили ці симптоми, варто спробувати простий експеримент із невеликим шматочком стрічки на губах, радить експерт.
При цьому він наголошує, що не потрібно повністю заклеювати рот широкою стрічкою, як це часто показують у соцмережах. Достатньо невеликої липкої стрічки чи пластиру, ключова мета - не герметично "запечатати" рот, а створити м'яке нагадування про необхідність дихати носом.
Нестор попереджає, що людям із апное обов'язково треба проконсультуватися з лікарем перед використанням цього методу. А для тих, хто хвилюється через незручності, пов'язані зі сном із заклеєним ротом, він радить спочатку спробувати носити стрічку вдень: починати з 10 хвилин під час перевірки пошти, потім 20 хвилин миючи посуд, згодом 30 хвилин під час прогулянки. Так можна поступово звикнути до відчуття стрічки перед тим, як використовувати її вночі.
Хоча заклеювання рота не зробить ваше обличчя більш підтягнутим, як обіцяють у TikTok, ця практика може покращити якість сну та загальне самопочуття.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому ми прокидаємося о 3-й ночі: науковці дали пояснення та поради
Як писав "Ми-Україна" раніше, більш як десять штатів у США ініціювали судовий процес проти TikTok, звинувачуючи популярну платформу у провокуванні кризи ментального здоров'я серед молоді.