З Авдіївки почнуть примусово вивозити дітей: рішення місцевої влади

З Авдіївки почнуть примусово вивозити дітей: рішення місцевої влади

Найближчим часом відбудеться примусова евакуація дітей з Авдіївки. З міста евакуюють шістьох дітей, які там залишаються попри постійні обстріли. Про це повідомив начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

"Не йдеться про вилучення дітей у батьків: хоча б один із них має обов'язково їхати з дитиною. Ми дали їм час (минуло майже два тижні) – наступного тижня вже будемо силою вивозити. На жаль, діятимемо у такий спосіб. Не хотілося б до цього доходити, але якщо безвідповідальні батьки наражають своїх дітей на смертельну небезпеку, то вже нема про що говорити - треба просто брати і вивозити", - заявив Барабаш.

Також він додав, що ще три тижні тому у місті було близько 50 дітей. Тоді представники військової адміністрації, співробітники поліції та волонтери приїжджали до сімей і пропонували їм евакуюватися.

"Справа ж іще в тому, що вони ховають дітей, тікаючи від нас. Ми їх знаходимо, домовляємося, що завтра їдемо. Здається, ось навіть змогли вмовити, вони вже й валізи пакують, а вранці "Білі янголи" приїжджають забирати, а їх немає: вони за ніч змінили локацію", - розповів Віталій Барабаш.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій.

Як повідомляли “Ми-Україна”,  міністерка із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила, що у Бахмуті найближчим часом планують провести обов’язкову евакуацію дітей.

Головне