Виробник Barbie випустив першу в історії ляльку з синдромом Дауна: як виглядає

Виробник Barbie випустив першу в історії ляльку з синдромом Дауна: як виглядає

Культовий американський виробник іграшок - компанія Mattel - випустив нову ляльку Barbie, яка зображає людину із хворобою Дауна.

Як пише AP, в компанії пояснюють, що  випуск такої незвичайної ляльки допоможе “більшому числу дітей знайти іграшку, яка схожа над них”, щоб кожна з них могла “побачити себе у Barbie”.

"Наша мета — дати можливість усім дітям побачити себе в Барбі, а також заохочувати дітей грати з ляльками, які не схожі на них", - прокоментувала віце-президент Mattel Ліза МакНайт.

Риси обличчя та фігура є характерними для осіб з відповідною хромосомною патологією. На ногах ляльки ортопедичні ортези, які використовують деякі діти із синдромом Дауна.

Символічним є також і одяг та прикраси ляльки. Синій та жовтий кольори на сукні ляльки,  а також метелики є символами, пов'язаними з усвідомленням синдрому. На намисті нової Барбі є підвіска з трьома стрілками - вони символізують три хромосоми 21-ї пари (у здорових людей вона представлена двома хромосомами). 

Над розробкою та створенням іграшки виробник працював спільно з Національною спільнотою синдрому Дауна (National Down Syndrome Society, NDSS).

Додамо, що нова лялька поповнила колекцію компанію під назвою Fashionista, яку було запущено у 2009 році. У ній уже є ляльки в інвалідній колясці, з протезами нижніх кінцівок та зі шкірним заховуванням - вітиліго.

Як писав "Ми-Україна" раніше, керівник ОП Андрій Єрмак провів зустріч у форматі відеоконференції з виконавчою директоркою ЮНІСЕФ Кетрін Рассел. Сторони обговорювали ситуацію з депортацією росією українських дітей.

Головне