Віра та масонство несумісні: Ватикан забороняє католикам ставати масонами

Віра та масонство несумісні: Ватикан забороняє католикам ставати масонами

Доктринальний офіс Ватикану підтвердив дію заборони для католиків ставати учасниками руху масонів, який за останніми підрахунками, налічує до шести мільйонів членів по всьому світу.

"Активне членство у масонстві віруючих заборонено через несумісність між католицькою доктриною та масонством", - наводить Reuters вміст офіційного листа Ватикану. 

Цей лист, підписаний Папою Римським Франциском, був написаний у відповідь на запит одного з філіппінських священнослужителів. Єпископ поцікавився, як йому бути зі своєю єпархією, у якій все більша кількість вірян стає масонами. Святий Престол у документі наголосив на необхідності розробки загальної стратегії стосовно інформування всіх прихожан у всіх парафіях про "причини непримиренності між католицькою вірою та масонством".

У Ватикані нагадали, що будь-яка особа, яка усвідомлено обрала шлях масонства, підпадає під дію положення "Декларації про масонські асоціації", яка датується 1983 роком. У ній вказано, що ті католики, які приєднуються до масонських лож, "знаходяться у стані тяжкого гріха".

Як відомо, традиційно масонські ложі є спільнотами, до яких входять лише представники чоловічої стати, пов'язані з таємничим ритуалами та символами. Іноді масонів пов'язують з різними конспірологічними теоріями та закидають їм неправомірний вплив на світові справи. Одне з найстаріших масонських лож -  Об'єднана Велика Ложа Англії - нині нараховує 180 000 чоловіків. В Британії також існують дві жіночі ложі, учасницями яких є 5000 осіб.

Нагадаємо, тиждень тому Доктринальний офіс Ватикану повідомив, що трансгендери можуть хреститися, бути хрещеними батьками та виступати свідками на католицьких весіллях.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у жовтні Папа Римський Франциск, який неодноразово закликав священнослужителів змінити ставлення до представників ЛГБТ-спільноти, допустив можливість отримання одностатевими парами благословіння.

Головне