В жуйці знайшли тисячі частинок мікропластику: як це впливає на здоров’я

В жуйці знайшли тисячі частинок мікропластику: як це впливає на здоров’я

В організм людини можуть потрапити сотні, а то і тисячі крихітних шматочків пластику через жувальну гумку.

Про це повідомляє Science Alert.

Мікропластик знаходять у всьому світі - від гірських вершин до океанічних глибин, а також у людських органах, включаючи легені, кров і мозок. Вплив цих часток на здоров’я поки що не встановлений.

Під час дослідження аспірантка Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі Ліза Лоу пожувала по сім шматочків жуйки десяти різних марок, після чого в її слині було виявлено мікроппластик. В середньому один грам гумки виділяв близько 100 частинок, а в деяких випадках — понад 600.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна ковтати жуйку: міф і правда про склеювання шлунку

Дослідники кажуть, що людина, яка споживає 180 шматочків жувальної гумки на рік, може вживати приблизно 30 000 частинок мікропластику. Однак це набагато менше, ніж надходження мікропластику з інших джерел, наприклад, із води в пластикових пляшках.

Жувальна гумка, яку зазвичай продають у супермаркетах, містить полімери на основі нафти, хоча упаковки не вказують наявність пластику в складі. Навіть натуральні гумки на основі рослинних полімерів містили мікропластик.

Водночас експерти наголошують, що немає підстав для занепокоєння. За словами професора хімії Олівера Джонса, невелика кількість мікропластику, ймовірно, проходить через організм без наслідків. Представники Національної асоціації кондитерів у США запевняють, що жувальна гумка залишається безпечним продуктом.

РЕКОМЕНДУЄМО: Мікропластик у їжі: у яких продуктах його найбільше і як захистити здоров'я

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, аналіз впливу мікропластику на здоров’я викликав тривогу серед науковців. Мікроскопічні частинки пластику, які вдихаєють люди, споживють з їжею чи водою, можуть сприяти проблемам із фертильністю, раку товстої кишки та погіршенню роботи легенів.

Головне