В Україні через відключення світла є загроза спалахів гепатиту та холери, - МОЗ

В Україні через відключення світла є загроза спалахів гепатиту та холери, - МОЗ

Через вимкнення світла в Україні зростає ризик спалахів гепатиту та холери. Це може статися через відключення водопостачання при обмеженнях електроенергії.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв’ю BBC.

Він зазначив, що ситуація схожа на ту, яка виникла після підриву Каховської дамби, коли припинення водопостачання сприяло передачі інфекційних захворювань через воду.

Міністр повідомив, що минулого року вже фіксували спалахи вірусного гепатиту А, пов'язані з водою. Зараз центри контролю профілактики та комунальні служби інтенсивно працюють, щоб запобігти поширенню інфекцій.

Ляшко підкреслив, що збільшення випадків гастроентероколітів невідомої етіології та інших захворювань викликає занепокоєння, тому епідеміологічний моніторинг посилено. Він також наголосив на важливості вакцинації під час війни.

"Зараз ми якраз перебуваємо в епідемічному сезоні, це для нас одна із таких тригерних точок, над якими ми працюємо. Посилили епідмоніторинг, виявляємо всі випадки проносів, інших речей, дивимося, які симптоми. Маємо певні тест-системи для того, щоб досліджувати і не пропустити випадки", - сказав міністр.

Українські енергетичні обʼєкти регулярно зазнають ударів російських ракет і дронів, що призводить до вимушених відключень електроенергії і недостатнього її забезпечення для всіх споживачів.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, співробітники ДБР припинили діяльність потужної нарколабораторії в Чернігівській області, вилучено понад 240 000 доз товару.

Головне