Українців закликали не чекати на різке зменшення відключень світла після потепління

Українців закликали не чекати на різке зменшення відключень світла після потепління

Чекати на різке послаблення обмежень електрики разом з потеплінням не варто. Відповідну заяву зробив генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко.

За його словами, певні покращення з постачанням електроенергії після потепління будуть, однак кардинально ситуація не зміниться - відключення світла будуть продовжуватися.

"Відзавтра почне теплішати. Сьогодні мене запитували, чи є якась температура, яка може бути критично загрозливою для енергосистеми України. 

Не можна сказати, що якщо на вулиці буде, умовно, -20°, система стане. Генерація продовжить працювати, електроенергія буде вироблятися і постачати стільки, скільки буде можливим на конкретний момент часу. Але цілком імовірно, той обсяг електроенергії не зможе покрити весь попит. Тобто люди будуть отримувати електроенергію, але з великими обмеженнями. Слід постійно мати це на увазі, поки зима не завершилася.

Чи варто очікувати на різке покращення ситуації з потеплінням?  Я думаю, розраховувати на покращення можна, але воно точно не буде різким", - зазначив Коваленко.

Також він нагадав, що на те, щоб повністю відновити енергосистему потрібно багато часу та ресурсів. 

"Щонайменше слід відновити генерацію, яка зараз у ремонті", - наголосив гендиректор YASNO.

Разом з тим він подякував усім енергетикам, які постійно, попри російські обстріли, працюють, щоб українці були зі світлом 

"Нагадую про відповідальність кожного, бо всі ми так чи інакше - учасники енергосистеми. Тож тримаймося", - резюмував Коваленко.

Як раніше повідомляли "Ми-Україна", в "Укренерго" прогнозують, що у прийдешні вихідні – 14 та 15 січня – кількість відключень електроенергії в оселях українських споживачів може суттєво зменшитись. Це пов'язано з підвищенням температури , яке синоптики прогнозують на вікенд. 

Головне