Україна повернула ще одну викрадену в росію дитину

Україна повернула ще одну викрадену в росію дитину

В Україну вдалось повернути ще одну депортовану російськими окупантами дитину. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, хлопчик Микита та його мама наразі вже в Україні.

"Проте історія їх повернення додому може стати сюжетом для фільму, де матір їде в чужу країну, яка під приводом "евакуації" викрала її сина. Жінка мало не потрапила за ґрати в росії. На щастя, працівники нашого Офісу вчасно зреагували та допомогли українці забрати свою неповнолітню дитину і повернутися в Україну", - йдеться в повідомленні.

Лубінець зазначив, що перед тим, як поїхати в росію, громадянка України звернулася до недержавної організації. Вона допомогла їй із поїздкою. Однак жодна організація чи спільнота не може гарантувати безпеку на території чужої країни, і жінка була за крок до того, щоб опинитися за ґратами в рф, наголосив омбудсмен.

Із тих випадків, які зараз відомі, росія практикує 2-3-добові затримання українських громадян. Усі вони намагаються власними силами чи з підтримкою недержавних організацій повернути своїх рідних додому. Лубінець вважає, що така практика може використовуватися і в Білорусі.

"Тож закликаю громадян України, які хочуть повернути своїх дітей з тимчасово окупованої території чи рф, звертатися тільки до державних інституцій! Адже тільки ці органи можуть допомогти чи надати гарантії безпеки! Не ризикуйте своїм життям та життям своїх рідних", - додав він.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Україна повернула додому з росії 6-річну Анну-Марію, чиї батьки-військові потрапили у полон у Маріуполі.

Головне