Харчування для учнів 1-4 класів стало безоплатним від початку жовтня. На це з державного бюджету виділили 2 млрд гривень, повідомляє Міністерство освіти і науки України.
Гроші МОН розподілить між місцевими громадами у формі субвенції, тобто грошової допомоги.
За даними Міносвіти, минулого року гарячими обідами забезпечували лише учнів з пільгами, а фінансування покривали коштом місцевих бюджетів.
“Державна субвенція допоможе гарантувати належний рівень харчування для усіх учнів початкових класів, а також сприятиме формуванню правильних харчових звичок з раннього віку”, - наголосили у МОН.
Процес розподілу коштів субвенції затвердив Кабінет міністрів України. Він забезпечить однакові умови для організації харчування в усіх закладах загальної середньої освіти країни.
У Міністерстві пояснюють, таку субвенцію від держави можна використати для придбання продуктів харчування або оплатити послуги кейтерингу.
Також у МОН назвали основні умови для надання субвенції (грошової допомоги) закладам освіти на харчування:
- Гаряче харчування організовується для всіх учнів початкових класів (1–4 класи).
- У закладі освіти навчання проходить очно або поєднується очне з дистанційним.
- Заклади освіти можуть організовувати харчування самостійно через аутсорсинг або співпрацювати з підприємствами, що займаються кейтерингом.
- Вартість гарячого харчування для учнів початкових класів не має перевищувати вартість харчування для учнів 5-11 (12) класів.
- Усі процеси мають відповідати вимогам Постанови Кабінету Міністрів України, нормам НАССР та законодавству з питань безпечності та якості харчових продуктів,зазначають у міністерстві.
Нагадаємо, субвенція є одним із кроків реформи шкільного харчування. Її запровадили за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Як інформував "Ми-Україна" раніше, в Україні підвищили ціни на продукти. Найбільше здорожчання відбулося у виробництві молочних продуктів, де ціни зросли на 17,8% (в Україні – на 16,7%), а також у виробництві м'яса – на 16,4%, з аналогічним зростанням всередині країни.