Влада Непалу цьогоріч видала рекордно велику кількість дозволів на сходження на Еверест - найвищу гору у світі. Як пише Reuters, небачена досі кількість альпіністів може призвести до виникнення "заторів" у верхній частині гірського масиву - вище 8000 м - яку називають "зоною смерті".
"Проблеми з великою кількістю альпіністів на горі полягатимуть у потенційних заторах на маршруті сходження, особливо в умовах погодних "вікон". Це може призвести до того, що в альпіністів закінчиться кисень і вони зіткнуться зі виснаженням у "зоні смерті", - сказав Гаррет Медісон з американської компанії Madison Mountaineering.
Повітря на висоті вище 8000 м занадто розріджене, тому людям там потрібен додатковий кисень. За його словами, найбільший ризик виникнення затримок спостерігатиметься на крутій скелі Хілларі, що знаходиться всього в 180 метрах нижче за вершину.
Останні звіти місцевого департаменту туризму показують, що все більше жінок намагаються піднятися на вершину. Дозвіл на сходження цього весняного сезону отримали 93 жінки, цей показник є історичним рекордом. Для отримання дозволу достатньо сплатити 11 000 доларів (для місцевих ціна нижча - 570 доларів), досвід не грає ролі. Враховуючи цей факт та загибель як мінімум 300 охочих підкорити Еверест владу Непалу часто критикують західні альпіністи.
"Багато компаній, які зараз працюють на південній стороні Евересту, беруть альпіністів, які ще не набули досвіду, необхідного для безпечного подолання труднощів", - наголосив Адріан Баллінджер з американської компанії Alpenglow Expeditions, який переніс свою діяльність на "китайську сторону" гори.
Очільник непальського департаменту туризму Юбарадж Хатівада всі закиди у свій бік відкидає.
"Ми турбуємося про їхню безпеку (альпіністів - ред.) і добре підготовлені до того, щоб впоратися з натовпом, поширюючи заявки на сходження доти, доки "вікно" гарної погоди дозволяє гарантувати, що сходження пройде гладко, наскільки це можливо", — заявив він.
Хатівада додав що наразі влада Непалу вивчає можливість запровадження додаткової вимоги до альпіністів для отримання дозволу. Нею передбачатиметься, що охочий здолати найвищу гору у світі має спочатку піднятися, принаймні, на одну 6000-метрову вершину в Непалі.
Як писав "Ми-Україна" раніше, тижні рекордної спеки в Азії тривають. Небачені досі температури фіксують в Таїланді, М’янмі, Лаосі, В’єтнамі, Китаї та Південній Азії.