Регуляторні органи США вперше дозволили використовувати медикаментозне лікування для апное сну, затвердивши препарат для схуднення для боротьби з цим розповсюдженим захворюванням.
Про це повідомляє Science Alert.
"Це великий крок вперед для пацієнтів з обструктивним апное уві сні", — заявила офіційний представник Управління з контролю за продуктами й ліками США Саллі Сеймур про схвалення Zepbound для лікування помірного та важкого апное сну.
Zepbound розроблений компанією Eli Lilly, препарат раніше був затверджений для людей із надмірною вагою або ожирінням, а також пов’язаними із діабетом другого типу, підвищеним рівнем холестерину чи високим тиском.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому ми прокидаємося о 3-й ночі: науковці дали пояснення та поради
Препарат працює, активуючи рецептори гормонів кишечника, що сприяють зниженню апетиту та споживання їжі. Як підкреслює FDA, зниження ваги, спричинене Zepbound, також позитивно впливає на симптоми обструктивного апное сну (OSA).
Як виражається OSA
OSA — це стан, що перериває дихання під час сну через блокування дихальних шляхів, призводячи до частих пробуджень і неможливості досягти глибокого сну. Захворювання асоціюється з високими ризиками гіпертонії, інсульту та депресії.
Раніше лікування OSA зазвичай включало апарати CPAP, які подають повітря через маску, щоб тримати дихальні шляхи відкритими, або хірургічне втручання. Тепер Zepbound стане новою опцією терапії, особливо для пацієнтів з ожирінням.
Два клінічних випробування показали, що препарат значно зменшує частоту епізодів апное сну, головним чином завдяки зниженню ваги пацієнтів. Приблизно половина учасників дослідження досягла стану, коли симптоми захворювання більше не проявлялися.
Zepbound вводиться ін’єкційно раз на тиждень і рекомендований до використання разом із фізичною активністю та низькокалорійною дієтою. Препарат належить до нового покоління ліків для боротьби з ожирінням, які імітують дію гормонів, що регулюють апетит і уповільнюють травлення.
Цей клас препаратів також включає Ozempic від Novo Nordisk, який став популярним після схвалення в 2017 році.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, люди з нерегулярним режимом сну мають значно вищий ризик інсульту та інфаркту, незалежно від загальної тривалості їхнього сну.