Соціальна мережа Twitter опублікувала частину вихідного коду своїх рекомендаційних алгоритмів. Це механізм, який дозволяє деяким користувачам підкорювати нові аудиторії, а інших ховає в тіньовий бан.
Про це повідомили журналісти The Insider у своєму розслідуванні. Як зазначається, завдяки Ілону Маску користувачі дізналися, що політичні події в деяких країнах мають свої особливі алгоритмічні рішення, а уряд потенційно може втручатися в роботу алгоритму.
Журналісти зазначають, що в опублікованій частині алгоритму згадуються слова, пов'язані із політичною ситуацією. Один із прикладів - так звана "українська криза". Ця категорія відноситься до "маркувань безпеки", які змушують знижувати вміст контенту на цю тему в стрічці. Водночас, пише видання, українські користувачі останніми тижнями помічали, що їхні твіти почали отримувати менше охоплень, ніж раніше.
Подібні маркування могли використовуватися в такому ж контексті для виборів у Бразилії, США, Франції, Філіппінах, а також щодо вакцини від COVID-19. Однак зараз на них стоїть позначка deprecated, тобто "нерекомендовані".
Ще раз "українська криза" з'являється в алгоритмі, ймовірно, по причині бана користувачів (policyInViolationToReason). У цій категорії "тіньових банів" Україна є єдиною темою пов'язаною з геополітикою. Інші стосуються шахрайства, харассмента, виправдання насильства тощо.
Водночас користувачі помітили, що в алгоритмі були змінні, пов'язані з ім'ям Ілона Маска. Вони, ймовірно, підвищують його твіти у стрічці всіх користувачів незалежно від того, чи вони підписані на нинішнього власника Twitter. Маск є єдиним користувачем соціальної мережі, рекомендації якого жорстко задані в коді.
Twitter став першою великою айті-компанією, яка опублікувала свої рекомендаційні алгоритми.
Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, нейротехнологічна компанія Neuralink Ілона Маска не відмовилась від ідеї вживлення мозкових імплантів людям.