Цукор у мозку виявився можливим чинником хвороби Альцгеймера - науковці

Цукор у мозку виявився можливим чинником хвороби Альцгеймера - науковці

Вчені з США з'ясували, що запаси глюкози у вигляді глікогену в мозку можуть суттєво впливати на розвиток хвороби Альцгеймера, а, можливо, і інших видів деменції.

Про це повідомляє Science Alert.

Раніше глікоген вважали запасом енергії переважно для печінки і м’язів, однак нові дані показали, що його роль у мозку значно серйозніша.

Фахівці помітили, що при хворобі Альцгеймера в мозку накопичується надлишок глікогену. Це відбувається через те, що тау-білки, які при цій недузі скупчуються всередині нейронів, заважають організму нормально розщеплювати глікоген. У результаті нейрони ушкоджуються ще більше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вживання алкоголю наближає старече слабоумство - нове дослідження

Досліди на плодових мушках показали, що коли в їхніх клітинах активували фермент GlyP (який допомагає "спалювати" глікоген), це зменшувало шкідливі процеси в мозку і навіть подовжувало життя. Схожий ефект дала низькобілкова дієта, а також спеціальний препарат, що імітує дію такої дієти.

Вчені припускають, що ці результати можуть пояснити, чому деякі препарати для лікування діабету та ожиріння, наприклад Ozempic, мають потенціал для запобігання деменції - адже вони також впливають на обмін глікогену.

На думку дослідників, краще розуміння того, як нервові клітини керують запасами цукру, може відкрити нові способи боротьби зі старінням мозку та нейродегенеративними хворобами.

Як писав "Ми-Україна" раніше, вчені знайшли зв'язок між вживанням сиру та нічними кошмарами.

Головне