Цьогоріч лютий місяць став найтеплішим у світі за всю історію спостережень

Цьогоріч лютий місяць став найтеплішим у світі за всю історію спостережень

У 2024 році лютий став найспекотнішим за всю історію спостережень. Це також 9-й місяць поспіль, коли температура на планеті Земля б’є рекорди.

Про це повідомляє European Copernicus Climate Change Facility (C3S), передає Bloomberg.

З червня 2023 року кожен місяць встановлює новий світовий рекорд середньої температури для цієї пори року. Так, температура лютого була на 1,77°С вищою за середню температуру цього місяця доіндустріального періоду.

Дані показують, що середня глобальна температура за останні 12 місяців була найвищою за всю історію, на 1,56 °C вище, ніж у доіндустріальний час.

Ця зима в Європі з грудня по лютий була другою найтеплішою за всю історію континенту.

"Клімат реагує на концентрації парникових газів в атмосфері. Якщо ми не стабілізуємо їх, ми, безумовно, зіткнемося з новими світовими температурними рекордами та їхніми наслідками", - заявив директор Європейського агентства Коперника зі зміни клімату Карло Буонтемпо.

Довідка

Явища Ель-Ніньо та Ла-Нінья — цикл, який відбувається кожні 2–7 років, триває 9–12 місяців і складається з двох фаз: тепла — Ель-Ніньо (з ісп. - дитина, хлопчик) і холод - Ла-Нінья (дочка).

Коли температура на екваторі падає нижче норми, як правило, пізньої осені та на початку зими, у всьому світі з’являються брижі, що спричиняє посухи, шторми чи повені. Ель-Ніньйо та Ла-Нінья мають найбільший вплив на погоду в усьому світі.

Як інформував "Ми-Україна" раніше, Чехія та Словаччина скасували міжурядові консультації через Україну.

Головне