Нові дослідження показують, що навіть довгий похід у вихідні дні може зменшити рівень тривожності.
Про це пише Science Alert.
Вчені з університетів Янчжоу (Китай) та Васеда (Японія) проаналізували дані понад 13 000 американців, поділивши їх на чотири групи залежно від рівня фізичної активності. Вони характеризувалися як неактивні, недостатньо активні, регулярно активні (принаймні три рази на тиждень) і активні протягом лише одного або двох сеансів на тиждень.
Результати свідчать, що навіть ті, хто тренується лише один або два рази на тиждень – так звані "воїни вихідного дня" – мають на 35% нижчий рівень тривожності порівняно з тими, хто зовсім не займається спортом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як ходьба змінює життя на краще: прості звички для здоров'я
"Втручання щодо фізичної активності стали життєздатною та заснованою на доказах терапевтичною стратегією для пом’якшення симптомів тривожних розладів", - писали дослідники.
Науковці наголошують, що фізична активність залишається ефективним способом боротьби з тривожними розладами, навіть якщо людина не може займатися спортм регулярно. Наприклад, позитивний ефект виявився особливо помітним серед людей із діабетом або низьким рівнем доходу.
При цьому стать, вік, раса, рівень освіти, сімейний стан, ІМТ, статус куріння, споживання алкоголю, тривалість сну та гіпертонія не вплинули суттєво на зв’язок між моделлю "воїна вихідного дня" та ризиком тривоги.
Науковці нагадують, що фізичні вправи активують процеси в мозку, які допомагають організму краще справлятися зі стресом. Хоча регулярні тренування є найкращим варіантом, будь-яка фізична активність приносить користь.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, годинна прогулянка щодня може збільшити тривалість життя на шість годин.