Активне соціальне життя може допомогти відтермінувати розвиток деменції та знизити ризик її виникнення.
Про це пише Science Alert.
Нове дослідження показало, що люди, які регулярно спілкуються, отримують діагноз деменції в середньому на п’ять років пізніше, ніж менш соціально активні.
Вчені з Університету Раша в США спостерігали за майже 2000 людей похилого віку протягом семи років. Вони виявили, що ті, хто часто взаємодіяв із родиною, друзями, брав участь у громадських заходах і волонтерстві, мали на 38% нижчий ризик деменції та на 21% рідше стикалися з легкими когнітивними порушеннями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Червоне м’ясо збільшує ризик розвитку деменції на 13% - досілдження
Дослідники припускають, що соціальна активність підтримує роботу мозку завдяки складним міжособистісним взаємодіям. Хоча пряму причинно-наслідкову залежність не встановлено, результати узгоджуються з попередніми дослідженнями: ізоляція підвищує ризик деменції, а активний спосіб життя - навпаки, захищає когнітивні функції.
Науковці вважають, що просте пояснення, наприклад, п’ятирічна відстрочка деменції завдяки спілкуванню, може підвищити обізнаність про важливість соціальної взаємодії. Вони також наголошують на необхідності розробки програм, які заохочують людей похилого віку до активної участі в житті суспільства.
"Наші оцінки того, якою мірою соціальна активність пов’язана з віком появи деменції, дають унікальну лінзу для розуміння значення соціальної активності для громадського здоров’я", - пишуть дослідники.
Як писав "Ми-Україна" раніше, бактерії в роті можуть мати вплив не тільки на стан зубів і ясен, але і на роботу мозку людини.