Вчені дедалі більше стурбовані зростанням випадків міалгічного енцефаломієліту або синдрому хронічної втоми (ME/CFS) після інфікування вірусом SARS-CoV-2.
Про це пише Science Alert.
Нове дослідження показало, що люди, які перехворіли на COVID-19, у 7,5 разів частіше відповідають критеріям цього синдрому через шість місяців і більше після хвороби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як побороти прокрастинацію та перестати відкладати всі справи на потім
Сюзанна Вернон із Центру Бейтмана Хорна у США сказала, що підвищений ризик ME/CFS після COVID підтверджує зв’язок між вірусними інфекціями та розвитком цього захворювання. Схожі патогени, як-от вірус Епштейна-Барр або лямбліоз, також пов’язують із виникненням ME/CFS.
Симптоми тривалого COVID часто збігаються з проявами ME/CFS. За оцінками, від 13% до 58% людей із тривалим COVID відповідають діагностичним критеріям синдрому хронічної втоми. Це може спричинити подвоєння кількості таких випадків порівняно з періодом до пандемії.
РЕКОМЕНДУЄМО: Що треба знати про новий варіант коронавірусу XEC: особливості, ризики, симптоми
У дослідженні взяли участь понад 13 000 осіб. Воно показало, що 4,5% тих, хто перехворів на ковід, мали синдром хронічної втоми, тоді як серед неінфікованих цей показник становив лише 0,6%. Найчастішим симптомом була втома після фізичного навантаження, а також ортостатична непереносимість - різке зниження тиску під час стояння.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, серйозна травма голови може пробудити сплячі віруси.