Нове дослідження засвідчує зв’язок між швидкістю ходьби та зниженим ризиком розвитку порушень серцевого ритму, таких як фібриляція передсердь, тахікардія та брадикардія.
Про це повідомляє Science Alert.
Команда дослідників з Університету Глазго проаналізувала дані понад 420 000 людей із британського біобанку та з’ясувала, що в осіб, які ходили у середньому темпі (3–4 милі на годину - 5-6 км на год), ризик аритмій був на 35 % нижчий, ніж у тих, хто ходив повільно (менше 5 км на годину). Для тих, хто ходив швидко (понад 6 км на годину), ризик знижувався на 43 %. Крім того, час, проведений у такому темпі, також мав значення: у тих, хто ходив найдовше, загальний ризик був на 27 % нижчим.
"Це відкриття є біологічно правдоподібним, оскільки сукупні епідеміологічні дослідження показали, що темп ходьби обернено пропорційний метаболічним факторам", - заявила науковець з питань громадського здоров'я з Університету Глазго Джилл Пелл.
Дослідження показало, що найпомітніший захисний ефект швидкої ходьби спостерігався у жінок, людей віком до 60 років, осіб із гіпертонією, без ожиріння, а також у тих, хто мав кілька хронічних захворювань. Втім подібні спостереження не можуть довести причинно-наслідковий зв’язок, але надають вагомі підстави для рекомендацій у сфері громадського здоров’я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бігати чи ходити? Що ефективніше спалює ваші кілограми - поради фітнес-тренера
Як інформував "Ми-Україна" раніше, ідея про 10 000 кроків на день є загальновідомою рекомендацією для підтримки здоров’я, але, як показує останнє дослідження, це не єдине оптимальне число.