Середня тривалість життя в Європі - у ВООЗ оновили дані

Середня тривалість життя в Європі - у ВООЗ оновили дані

Європейські жінки живуть у середньому 79,3 року, чоловіки – 73,3 року, але саме жіноча частина має менше років здорового життя. Про це свідчить свіжий звіт Європейського регіонального бюро ВООЗ.

Фахівці зібрали дані про стан здоров'я населення у 53 країнах Європейського регіону, включаючи Україну, Велику Британію, Казахстан, Ірландію, Боснію та Герцеговину і Азербайджан.

Тривалість життя в Європі: жінки живуть довше, ніж чоловіки

Європейські жінки, згідно з даними звіту, живуть у середньому 79,3 року, тоді як чоловіки – лише 73,3 року. Водночас попри те, що жінки живуть довше, вони проводять менший відсоток свого життя у доброму здоров'ї – 84,1% порівняно з 88,1% у чоловіків.

"Неінфекційним захворюванням досі не приділяють належної уваги, попри те, що на них припадає 90% смертей у нашому регіоні", – зазначив регіональний директор ВООЗ у Європі Ганс Генрі Клюге.

Головні причини смертності

Найпоширенішими причинами смерті в Європейському регіоні є:

  • серцево-судинні захворювання – 33,5% усіх смертей
  • рак – 32,8%
  • діабет і хронічні респіраторні хвороби.

Дослідники виявили і певні регіональні відмінності. Так, захворюваність на рак вища в Західній та Північній Європі, тоді як у Східній Європі та Центральній Азії більш поширені серцево-судинні захворювання.

Здоров'я європейців: топ факторів ризику

Серед провідних факторів ризику, що впливають на здоров'я європейців, ВООЗ виділяє:

  • високе споживання алкоголю – 8,8 л чистого спирту на рік на одну дорослу людину, це найвищий показником у світі,
  • тютюнопаління – палить 25,3% дорослого населення,
  • погане харчування та недостатня фізична активність,
  • забруднення повітря, 
  • кліматична криза, внаслідок якої щорічно помирає близько 175 000 людей у регіоні. 

Дитяча смертність та психічне здоров'я молоді 

Попри те, що Європейський регіон має одні з найнижчих показників дитячої смертності у світі, у 2022 році тут померло майже 76 000 дітей до досягнення ними 5-річного віку. Основними причинами дитячої смертності є ускладнення через передчасні пологи, родова асфіксія, вроджені аномалії серця та інфекції.

Фахівці встановили, що кожен п'ятий підліток в Європі має психологічні проблеми, при цьому дівчата страждають від цього частіше, аніж хлопці. Самогубство є основною причиною смерті серед людей вікової категорії 15-29 років.

Виявлено, що практично майже кожен третій школяр регіону має надлишкову вагу, а кожен шостий - страждає на надмірну вагу. При цьому кожен десятий підліток віком 13-15 років вживає тютюнові вироби, включно з електронними сигаретами.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у лютому в Україні дозволили створення банків тканин.

Головне