СДУГ у дітей: вчені з’ясували, чи можна вагітним пити каву

СДУГ у дітей: вчені з’ясували, чи можна вагітним пити каву

Міжнародні рекомендації радять вагітним обмежувати споживання кави, оскільки кофеїн, як стимулятор, може впливати на розвиток мозку дитини. Та чи так це насправді?

Нове дослідження мало на меті уточнити складні питання щодо вживання кави під час вагітності, передає Science Alert.

Деякі дослідження свідчать про те, що підвищене вживання кави під час вагітності може бути пов’язане з проблемами нервового розвитку малюка, зокрема із симптомами, характерними для синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ): труднощами з мовленням, моторикою, увагою, а також гіперактивністю та імпульсивністю.

Раніше дослідження встановили зв'язок між вживанням кави під час вагітності та розвитком нервової системи дитини, але не змогли підтвердити, що саме кофеїн є причиною цих змін.

Під час вагітності організм уповільнює метаболізм кофеїну, тому молекули кофеїну та його похідні залишаються в організмі довше. Також відомо, що кофеїн здатний проникати через плаценту, і плід не має необхідних ферментів для його виведення, що створює припущення про потенційний вплив на розвиток дитини.

Однак існують й інші фактори, які можуть впливати на цей процес. Наприклад, вагітні, які п'ють каву, можуть відрізнятися від тих, хто її не вживає, за іншими параметрами. Наприклад, як вживання алкоголю чи тютюну, дохід або рівень освіти. Ці фактори могли б впливати на розвиток дитини більше, ніж сама кава.

Дослідники зосередилися на тому, щоб відокремити вплив кави від цих інших змінних. Результати показали, що сильного зв’язку між споживанням кави під час вагітності та проблемами нервового розвитку дитини немає.

Протягом двох десятиліть науковці вивчали тисячі вагітних жінок. Результати показали, що коли враховуються інші фактори, як-от генетика та рівень доходів, немає доказів прямого зв'язку між вживанням кави під час вагітності та проблемами нервового розвитку дитини. Це свідчить про те, що вживання кави в рамках рекомендованих норм є безпечним.

Ця різниця в результатах із попередніми дослідженнями може пояснюватися, що вчені врахували генетичні фактори та вплив інших змінних.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, наукові встановили, що слухові апарати можуть відтермінувати хворобу Паркінсона.

Головне