Самотність є такою ж небезпечною, як і викурювання 15 цигарок на день, - медики

Самотність є такою ж небезпечною, як і викурювання 15 цигарок на день, - медики

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визнала самотність серйозною загрозою для здоров'ю людей у всьому світі. Водночас, за оцінкою ексголовного військового лікаря США Вівека Мурті, вплив цього стану на смертність еквівалентний викурювання 15 сигарет на день.

Як пише The Guadian, у ВООЗ зважаючи на масштаби на небезпеку було вирішено створити спеціальну міжнародну комісію, яка упродовж наступних трьох років займатиметься цієї проблемою. Очільниками роботи комісії було обрано Мурті та дипломатка Африканського Союзу з питань молоді Чідо Мпемба. 

"[Самотність] виходить за межі кордонів і стає глобальною проблемою суспільної охорони здоров'я, яка зачіпає всі аспекти здоров'я, добробуту та розвитку. Соціальна ізоляція не знає віку та кордонів", - наголосила Мпемба. 

Мурті додав, що ризики для здоров'я, які несе самотність, є вищими за ті, які супроводжують ожиріння та відсутність в житті фізичної активності.

Статистичні дані свідчать, що у людей поважного віку це соціально-психологічне явище пов'язане зі зростанням ризику виникнення деменції - так званого "старечого маразму" - на 50%, а хвороб серця - на 30%. Від самотності страждає не лише ця вікова категорія, але також і молодь. За приблизними підрахунками, від 5% до 15% молодих людей відчувають себе самотніми. 

Нагадаємо, цьогоріч у липні експерти ВООЗ дійшли висновку, що підсолоджувач аспартам, який є у складі дієтичних газованих напоїв, "може викликати рак". Водночас вони підкреслили, що попри це ця речовина залишається безпечною для здоров'я, якщо її споживати в узгоджених кількостях.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у травні ВООЗ скасувала статус пандемії COVID-19. В організації, що вона більше не є надзвичайною ситуацією в глобальному масштабі. 

Головне