Люди з нерегулярним режимом сну мають значно вищий ризик інсульту та інфаркту, незалежно від загальної тривалості їхнього сну. Відповідного висновки дійшли британські кардіологи в ході восьмирічного дослідження UK Biobank , пише The Independent.
Його результати опубліковані в Journal of Epidemiology and Community Health, наукова праця базуються на спостереженні за 72 269 учасниками протягом восьми років.
Дослідники розробили індекс регулярності сну (SRI), який враховував час засинання, пробудження та нічні пробудження. Учасників розділили на три групи за регулярністю сну:
- з нерегулярним (SRI менше 71,6),
- помірно нерегулярним (SRI 71,6-87,3),
- регулярним режимами (SRI більше 87,3).
Дослідження показало, що ті, то має нерегулярний сон мають на 26% вищий ризик інсульту, серцевої недостатності або інфаркту порівняно з тими, хто дотримується стабільного режиму. Для групи з помірно нерегулярним сном цей ризик був вищим на 8%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке кольоровий шум та яким чином він допомагає краще заснути
Вчені виявили, що достатня тривалість сну - 7-9 годин - не компенсувала ризики, пов'язані з нерегулярним режимом. Серед учасників з регулярним сном 61% дотримувалися рекомендованої тривалості сну, тоді як серед тих, хто спав нерегулярно, – лише 48%.
"Наші результати свідчать, що регулярність сну може мати більше значення для здоров'я серця, ніж достатня тривалість сну", – підкреслюється в дослідженні. и дослідники.
На додачу до цих ризиків, нерегулярний сон може впливати на гормони, які регулюють апетит, посилюючи потяг до солодкого. У довгостроковій перспективі це може призвести до збільшення ваги та підвищення ризику ішемічної хвороби серця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заклеювання рота перед сном: що кажуть експерти про популярний тренд з TikTok
Як писав "Ми-Україна" раніше, вчені пояснили, чому люди прокидаються о 3-й ночі.