У 2022 році довкілля розділилося на до та після, прикордонні стіни суттєво впливають на диких тварин, порушуючи їхні міграційні шляхи та загрожуючи біорізноманіттю. Одним із таких випадків є будівництво стіни на кордоні Польщі та Білорусі, що розділило природне середовище рисей, лосів і бізонів, змушуючи їх потрапити в генетичний вузький коридор.
Про це повідомило The Guardian.
Бар'єр висотою 5,5 метра з дротами та камерами відокремлює лісову територію, що раніше була домом для багатьох видів. Тварини почали уникати цієї зони, і лише двічі було зафіксовано рисей на камерах спостереження. Звукові записи показали, що людські звуки проникали до 250 метрів у ліс, порушуючи спокій тварин.
Інші прикордонні бар'єри, як, наприклад, на кордоні Словенії і Хорватії чи між Китаєм і Монголією, також мають негативний вплив на місцеві види. Зокрема, в США, на кордоні з Мексикою, стіна перешкоджає руху великих тварин, таких як ведмеді та вовки. Однак дослідження показали, що маленькі проходи в стінах можуть допомогти тваринам.
Для зменшення шкоди дикій природі необхідно розробляти нові рішення, такі як створення проходів у бар'єрах для забезпечення міграції тварин між територіями. Бар'єри на кордонах не тільки порушують природні шляхи, а й ускладнюють адаптацію тварин до змін клімату, що додає додаткові ризики для біорізноманіття.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у Центрі протидії дезінформації повідомили, що з окупації продовжують надходити дані про погіршення екологічної ситуації в Азовському морі. В окупованому Маріуполі фіксують масовий мор риби, а неподалік від Керчі на берег викинуло сотні мертвих крабів.