Понад третина українців мають родичів або знайомих, які загинули чи поранені

Понад третина українців мають родичів або знайомих, які загинули чи поранені

Близько 37% українців мають родичів або близьких знайомих, які загинули або дістали поранення внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Про це йдеться в результатах опитування Центру Разумкова. Як зазначається, воно проводилося з 22 лютого по 1 березня. Це відбулося лише на тих територіях України, що контролюються урядом та на яких не ведуться бойові дії. Опитано було 2020 респондентів віком від 18 років.

Таким чином 37% респондентів дали ствердну відповідь на запитання "Чи маєте Ви родичів або близьких знайомих (військових чи цивільних), які загинули або були поранені внаслідок військових дій чи обстрілів після 24 лютого 2022 року?". 4% сказали, що їм важко відповісти.

Також 28% опитаних мають близьких родичів або членів сім’ї, які після 24 лютого 2022 року виїхали закордон і на час проведенням опитування все ще там перебували. 20% — мають близьких родичів або членів сім’ї, які після 24 лютого 2022 року виїхали закордон і на час проведення опитування вже повернулися в Україну. При цьому 8% мають і родичів, які досі перебувають закордоном, і тих родичів, що вже повернулися.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, близько 63% опитаних українців вважають, що історично ми є найближчими з поляками, 12% – з росіянами, 7% – з іншим народом. Водночас 17% не визначилися. Також українці розповіли, які події вони вважають найважливішими та найнегативнішими в українській історії. Опитування було проведене 19-27 січня 2023 року.

Головне