Помер продюсер "Титаніка" та "Аватара" Джон Ландау

Помер продюсер

У Лос-Анджелесі на 64-му році життя помер Джон Ландау, видатний продюсер та головний операційний директор компанії Lightstorm Entertainment Джеймса Кемерона. Протягом 16 місяців він мужньо боровся з раком, пише The Holywood Reporter.

Ландау залишив неоціненний слід в історії кінематографу. За 27 років співпраці з Кемероном він спродюсував три з п'яти найкасовіших фільмів усіх часів: "Аватар", "Титанік" та "Аватар: Шлях води". "Титанік", який приніс Ландау "Оскар" за найкращий фільм у 1997 році, зрівнявся з "Бен-Гуром" за кількістю нагород Академії - 11.

Народжений у сім'ї продюсерів у Нью-Йорку, Ландау розпочав свою кар'єру як менеджер з виробництва. У 29 років він став виконавчим віце-президентом Feature Productions у 20th Century Fox, де займався такими хітами як "Сам удома", "Місіс Даутфайр" та "Швидкість".

Співпраця Ландау з Кемероном розпочалася з фільму "Правдива брехня" у 1994 році. Згодом Кемерон запропонував йому прочитати сценарій проекту під кодовою назвою "Планета льоду", який став "Титаніком".

"Його спадщина - це не лише фільми, які він спродюсував, але й особистий приклад, який він подав - невгамовний, турботливий, інклюзивний, невтомний, проникливий і абсолютно унікальний", - сказав Кемерон, згадуючи свого друга та колегу.

Джон Ландау залишив після себе дружину Джулі, з якою прожив майже 40 років, та синів Джеймі та Джоді. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, 23 червня внаслідок нападу акули під час серфінгу загинув актор Тамайо Перрі, відомий за роллю в "Піратах Карибського моря".

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.