Помер останній астронавт першої успішної космічної місії "Аполлон-7"

Помер останній астронавт першої успішної космічної місії

У вівторок, 3 січня, на 91-му році життя помер американський астронавт Волтер Каннінгем, який у 1968 року здійснив політ на "Аполлоні-7". Це був перший у світі пілотований космічний корабель серії "Аполлон".

Трагічну новину повідомили в Національному управлінні США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA).

"Волт Каннінгем був льотчиком винищувача, фізиком і підприємцем, але, перш за все, він був дослідником. Під час "Аполлона-7", першого запуску місії «Аполлон» з екіпажем, Волт і його товариші по екіпажу увійшли в історію, проклавши шлях до покоління Артеміди, яке ми бачимо сьогодні", - сказав адміністратор NASA Білл Нельсон.

Під час польоту на "Аполлон-7" разом з астронавтами Волтером Ширрою-молодшим та Донном Айзлі Каннінгем відпрацьовував маневри, необхідні для стикування та виходу на місячну орбіту за допомогою третього ступеня ракети-носія "Сатурн-1Б". Екіпаж успішно завершив усі вісім випробувань.

Волтер Каннінгем

Каннінгем пішов у відставку в 1971 році і продовжив керувати кількома технічними та фінансовими організаціями. Він працював на керівних посадах у Century Development Corp., Hydrotech Development Company та 3D International. Колишній астронавт також був інвестором і підприємцем, організовував малий бізнес і приватні інвестиційні компанії. Він також був частим доповідачем і ведучим ток-шоу на радіо.

За свою службу він був введений до Зали слави астронавтів, Міжнародної зали космічної слави, Зали авіаційної слави Айови, Зали слави Музею авіації та космонавтики Сан-Дієго та Зали слави Х'юстона.

Головне