Поки не повернеться останній полонений: у Києво-Печерській лаврі щодня вранці битимуть у дзвони

Поки не повернеться останній полонений: у Києво-Печерській лаврі щодня вранці битимуть у дзвони

Києво-Печерська Лавра започаткувала акцію на підтримку українських військових, що перебувають у російському полоні. Віднині щоденно після загальнонаціональної хвилини мовчання о 09:00 на Великій лаврській дзвіниці лунатимуть дев’ять дзвонів. Вони символізуватимуть 9 років війни, яку росія веде в Україні.

У Лаврі зазначають, що акція "Дзвін Пам’яті та Надії" триватиме, аж поки з полону не повернеться останній військовополонений.

"Битиме 9 разів, символізуючи 9 років війни, і нагадуватиме українцям та людям усього світу про військових, які перебувають в полоні, цивільних громадян, яких незаконно утримують у московських катівнях, зниклих безвісти, депортованих до рф дітей і дорослих. Удари дзвону мають лунати, допоки останній військовополонений не повернеться додому. Кожен, хто повертається з російського полону або депортації, матиме змогу долучитися до щоденної акції особисто", - зазначили у Лаврі.

Перші 9 дзвонів вже пролунали вранці 5 грудня. Про це повідомив український військовий Максим Колесников, який сам знає, що таке російський полон. Також він показав фото з дзвіниці.

"Сьогодні відбулися перші дзвони Лаврської дзвіниці як нагадування про всіх полонених і зниклих безвісти. Віднині кожного дня о 9:01 буде звучати головний дзвін Лаври, допоки всі українські полонені не будуть звільнені, а зниклі - знайдені. Започаткована дуже важлива традиція", - зазначив Максим.

Лавра.jpeg (325 KB)

Раніше "Ми-Україна" повідомляли про домовленість України та рф щодо відвідання сотень військовополонених до кінця поточного року.

Головне