Упродовж останнього десятиліття в Китаї невпинно скорочувалось число громадян, які офіційно узаконюють свої відносини. За підсумками минулого року, кількість шлюбів у КНР обвалилась до 6,8 млн.
Як пише The Guardian, цей показник є найнижчим від початку ведення відповідної статистики в країні у 1986 році.
У порівнянні з 2021 роком кількість пар, які одружилися торік зменшилась на 800 000. Піковий показник в Китаї був зафіксований у 2013 році - тоді шлюб взяли майже 13,5 млн пар.
В період з 2010 по 2020 роки середній вік жінок, які вперше одружувалися, збільшився з 24 до майже 29 років. Це сталось попри політику влади, яка була націлена на заохочення вступу у шлюб у більш ранньому віці, щоб народити більше дітей.
Компартія КНР вважає "міцні та численні шлюби" основою підвищення рівня народжуваності. У низці місцевих провінція в якості заохочення молодятам навіть пропонують оплачувану відпустку до 30 днів.
Проте високоосвічені молоді жінки часто "критикують шлюб як патріархальний інститут, який пригнічує жінок", - зазначила Юнь Чжоу, соціолог з університету Мічігану.
Окрім тенденції до зниження числа шлюбів, Китай потерпає і від різкого спаду народжуваності. Стурбовані ситуацією місцеві чиновники висунули більше як 20 рекомендацій, які могли б посприяти підвищенню народжуваності, серед яких: виплата субсидій родинам на першу дитину (нині в КНР її дають на другу та третю дитину), розширення безплатної освіти, вдосконалення програми лікування безпліддя та інші.
Більше про те, як повномасштабна війна вплинула на демографічну ситуацію в Україні – читайте у блозі Світлани Аксьонової (провідного наукового співробітника Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України) для “Ми-Україна”.