Перехід з військового до цивільного життя: уряд схвалив нову стратегію

Перехід з військового до цивільного життя: уряд схвалив нову стратегію

Кабінет Міністрів України у п'ятницю, 7 квітня, запустив стратегічний проєкт переходу від військової служби до цивільного життя.

Про це йдеться в заяві урядового порталу. Як зазначається, уряд погодив проект указу президента України щодо впровадження в 2023 році "Стратегії формування системи переходу від військової служби до цивільного життя" на період до 2032 року.

“Перехід від військової служби до цивільного життя – це інституційна реформа, яка дозволить якісно здійснювати управління людським ресурсами в безпековій і оборонній сфері. Ми провели плідну роботу з кожним силовим відомством, адже сама система переходу передбачає багато реформ саме там”, – розповіла міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Система переходу включатиме психологічну та правову допомогу, соціальну, професійну, культурну адаптацію військовослужбовців, ветеранів війни, членів їхніх сімей, членів родин полеглих захисників і захисниць України. Також будуть надавати сучасні та дієві інструменти для безпроблемної суспільної та економічної реінтеграції цих осіб.

Стратегія формування системи переходу від військової служби до цивільного життя на період до 2032 року передбачає:

  • оновлення законодавства України, що спрямовано на впровадження системи переходу від військової служби до цивільного життя;
  • розроблення переліків послуг у системі переходу відповідно до категорії учасників цієї системи та порядків їх надання;
  • формування системи моніторингу за якістю надання таких послуг та оцінки їх якості;
  • впровадження новітніх інформаційних технологій накопичення та автоматизованого оброблення інформації у системі переходу та забезпечення взаємодії електронних реєстрів;
  • підвищення рівня зацікавленості територіальних громад щодо використання потенціалу учасників системи переходу.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, українська військова, волонтерка, учасниця війни на Сході України, керівниця патронатної служби полку “Азов” Олена Толкачова розповіла, що в Україні існує проблема з відсутністю достатньої кількості військових психологів. Закордонні військові психологи також не зможуть допомогти українським бійцям через мовний бар’єр та різницю менталітету.

За її словами, така проблема існує ще із 2014 року, проте тоді суспільство не розуміло наслідків. На її думку, у кожній військовій частині повинен бути психолог, який буде готувати бійця.

Головне