Літній сезон традиційно асоціюється з відпочинком, але для багатьох європейців відпустка залишається недосяжною мрією. Згідно з даними Євростату, у 2023 році близько 29% жителів ЄС віком від 16 років не могли дозволити собі тижневу подорож через фінансові обмеження, пише Euronews.
Статистика показує значні відмінності між країнами ЄС щодо можливості громадян подорожувати. У Іспанії та Італії близько третини населення не може дозволити собі тижневий відпочинок, тоді як у Франції та Німеччині цей показник становить приблизно чверть. Найскладніша ситуація у Румунії, де 60% громадян пропускають відпустку, а також у Болгарії та Угорщині з показниками 44% та 43% відповідно.
"Відмінності між країнами зазвичай пов'язані з потужністю економіки країни. Країни, що знаходяться в нижній частині списку, мають вищий ВВП, ніж країни у верхній частині", - пояснив професор Лінн Міннарт, декан Школи гостинності в Університеті Метрополітен-Стейт у Денвері.
Витрати на відпочинок
Цікаво, що середні витрати на туризм суттєво відрізняються в різних європейських країнах. Лідером є Люксембург з показником 175 євро за ніч, за ним слідує Австрія з 154 євро. Середній показник по ЄС становить 87 євро.
Наведені цифри відображають витрати туристів залежно від країни проживання, а не те, скільки витрачають туристи, які відвідують вказану країну.
"Рівень наявного доходу, безумовно, важливий, оскільки він дозволяє людям витрачати гроші на відпустку. Відмінності у витратах на відпустку відображають деякі з ширших економічних відмінностей в ЄС", - прокоментував професор С. Майкл Холл з Кентерберійського університету.
Внутрішній та міжнародний туризм
Дослідження також виявило, що люди зазвичай витрачають більше за ніч під час міжнародних подорожей порівняно з поїздками всередині країни. У 2022 році жителі ЄС витрачали в середньому 68 євро за ніч на внутрішній туризм і 117 євро за ніч на поїздки за кордон.
Ці дані підкреслюють складну картину туристичних можливостей у Європі, де економічні, культурні та географічні фактори відіграють важливу роль у формуванні моделей подорожей громадян ЄС.
У 2022 році громадяни ЄС витратили на туристичні поїздки близько 474 млрд євро, причому більшу частину (53%) було витрачено на поїздки за кордон. У 17 із 26 країн ЄС, за якими є дані, більше половини витрат на туризм припадало на поїздки за межі країни проживання.
Як писав "Ми-Україна" раніше, щорічний рейтинг найбільш криміногенних міст світу, складений сербською онлайн-базою даних Numbeo, цього року включив п'ять українських міст. Особливо помітними стали позиції українських міст у списку найкримінальніших міст Східної Європи, де вони посіли перше та друге місця.