Німеччина відкриває двері для сотень тисяч робітників з Кенії

Німеччина відкриває двері для сотень тисяч робітників з Кенії

Німеччина зробила крок у вирішенні проблеми нестачі робочої сили, уклавши угоду з Кенією про контрольовану міграцію. ФРН відкрила шлях для кваліфікованих та напівкваліфікованих кенійських працівників до свого ринку праці, пише СNN.

Канцлер Олаф Шольц підписав відповідну угоду з президентом Кенії Вільямом Руто. 

Хоча конкретні цифри не розголошуються, раніше представники кенійської влади говорили про можливість працевлаштування до чверті мільйона своїх громадян. Ця ініціатива виникла на тлі зростаючої потреби Німеччини у кваліфікованих кадрах та одночасного посилення заходів щодо контролю нелегальної міграції.

"Ми хочемо послідовно забезпечити репатріацію людей без права на перебування — це важливий елемент обмеження нелегальної міграції. З іншого боку, ми хочемо залучити кваліфікованих робітників, які нам вкрай необхідні у багатьох сферах нашої економіки", - прокоментувала угоду голова МВС ФРН Ненсі Фейзер.

Документ передбачає не лише залучення нових працівників, але й спрощення процедури репатріації кенійців, які перебувають у Німеччині нелегально. Зокрема, введено використання біометричних даних для ідентифікації осіб, які мають залишити країну, а також дозволено використання прострочених документів для полегшення процесу повернення.

За офіційними даними, наразі в Німеччині проживає близько 14 800 громадян Кенії, з яких приблизно 800 підлягають депортації. Ця угода є частиною ширшої стратегії німецького уряду щодо врегулювання міграційних потоків та забезпечення економіки необхідними кадрами.

Як писав "Ми-Україна" раніше, минулого тижня канцлер Олаф Шольц заявив, що українські біженці повинні шукати роботу, а не чекати на допомогу від німецького уряду. 

Головне