Хоча деменція частіше виникає у людей похилого віку, щороку сотням тисяч людей діагностують деменцію в молодому віці (YOD).
Про це пише Science Alert.
Епідеміолог Девід Ллевелін з Університету Ексетера каже, що вперше доведено, що можна зменшити ризик захворювання, впливаючи на різні чинники способу життя та здоров'я.
Дослідники проаналізували дані понад 356 000 людей до 65 років у Великій Британії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Червоне м’ясо збільшує ризик розвитку деменції на 13% - дослідження
Фактори підвищеного ризику виникнення деменції
Серед факторів підвищеного ризику: низький соціально-економічний статус, соціальна ізоляція, проблеми зі слухом, інсульт, діабет, серцеві хвороби, депресія, дефіцит вітаміну D, запальні процеси в організмі та певні генетичні особливості (зокрема наявність варіантів гена ApoE4 ε4).
Також встановлено складний зв'язок між вживанням алкоголю і ризиком YOD: зловживання підвищує ризик, тоді як помірне споживання асоціюється з його зниженням.
Менший ризик розвитку деменції спостерігався серед людей із вищим рівнем освіти та кращою фізичною формою (вимірюваною міцністю рук).
За словами нейроепідеміолога Себастьяна Келера та нейробіолога Стіві Хендрікса з Маастрихтського університету, психічне здоров’я також має важливе значення.
"Деменція в молодому віці має дуже серйозні наслідки, тому що люди, які постраждали, як правило, все ще мають роботу, дітей і зайняте життя", - сказав нейробіолог Стіві Хендрікс з Маастрихтського університету.
Хоча поки що не можна стверджувати, що виявлені фактори є прямими причинами хвороби, результати дають можливість розробляти ефективніші підходи до профілактики та лікування.
Як писав "Ми-Україна" раніше, активне соціальне життя може допомогти відтермінувати розвиток деменції та знизити ризик її виникнення.