Майже кожна п'ята дитина у світі живе в районах, охоплених збройними конфліктами. Відсоток дітей у зонах конфліктів зріс з 10% у 1990-х роках до майже 19% сьогодні, свідчать дані свіжого звіту ЮНІСЕФ, на який посилається The Guardian.
За нинішній рік було зафіксовано рекордні 32 990 серйозних порушень щодо 22 557 дітей - найвищі показники з часу, коли Радбез ООН запровадив моніторинг впливу війни на дітей майже 20 років тому.
Виконавча директорка ЮНІСЕФ Кетрін Рассел заявила, що 2024 рік став одним із найгірших в історії організації для дітей у конфліктах.
"Практично за всіма показниками 2024 став одним з найгірших за всю історію ЮНІСЕФ для дітей, які опинилися в умовах конфлікту, - як за кількістю постраждалих дітей, так і за рівнем впливу на їх життя... Дитина, яка росте в зоні конфлікту, з набагато більшою ймовірністю не ходитиме до школи, недоїдатиме або буде змушена покинути свій будинок — занадто часто і неодноразово — порівняно з дитиною, яка живе в місцях миру. Це не має бути новою нормою. Ми не можемо дозволити поколінню дітей стати супутнім збитком неконтрольованих воєн у світі", - наголосила вона.
У Секторі Гази 44% загиблих становлять діти. В Україні за перші дев'ять місяців 2024 року зафіксовано більше дитячих жертв, ніж за весь 2023 рік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна евакуювала 34 людини з Сирії через Ліван: серед них 15 дітей
ЮНІСЕФ у звіті також звернув особливу увагу на тяжке становище жінок і дівчаток на тлі поширених повідомлень про сексуальне насильство у конфліктах. В документі вказано, що на Гаїті лише за 2024 рік кількість зареєстрованих таких випадків щодо неповнолітніх збільшилася на 1000%.
Збройні конфлікти серйозно впливають на доступ дітей до охорони здоров'я та освіти. 40% невакцинованих або недостатньо вакцинованих дітей живуть у країнах, повністю або частково охоплених конфліктами. Понад 52 мільйони дітей у таких країнах позбавлені освіти.
"Діти в зонах бойових дій щодня борються за виживання, що позбавляє їх дитинства. Їхні школи бомбардують, будинки руйнують, а сім'ї розлучають. Вони втрачають не лише безпеку та доступ до основних життєвих потреб, але й можливість грати, вчитися і просто бути дітьми", - підкреслила Рассел.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, скільки дітей викрали окупанти з Херсона
Як писав "Ми-Україна" раніше, в Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, станом на 26 грудня в активному розшуку перебуває майже 60 000 людей.