Кількість дітей із короткозорістю стрімко зростає. За даними останніх досліджень, порушенням зору страждає до 35% дітей у світі.
Про це пише Science Alert.
Очікується, що до 2050 року цей показник перевищить 40%, що означає понад 740 мільйонів дітей.
Що таке короткозорість?
Міопія — це стан, за якого людина добре бачить об’єкти поблизу, але має труднощі з фокусуванням на далеких об’єктах. Це трапляється через збільшення довжини очного яблука, що призводить до неправильного фокусування світла на сітківці.
Розвиток короткозорості може бути пов’язаний із генетикою, особливо якщо обоє батьків мають такий діагноз. Однак середовище також відіграє важливу роль. Однією з головних причин є надмірний час перед екранами, що сприяє напрузі очей. Сонячне світло, ймовірно, допомагає запобігати цьому захворюванню завдяки виробленню дофаміну, який сповільнює ріст очного яблука.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий засіб проти депресії: що говорять дослідники про електростимуляцію мозку
Як боротися з короткозорістю?
Регулярні прогулянки на свіжому повітрі можуть зменшити ризик розвитку короткозорості. Додатково сучасні методи, такі як ортокератологічні лінзи (які змінюють форму рогівки під час сну) або краплі атропіну, довели свою ефективність у контролі цього стану.
Батькам варто звернути увагу, якщо дитина примружується, щоб розгледіти об’єкти на відстані, або постійно підносить предмети ближче до очей. Регулярні огляди в офтальмолога також допоможуть вчасно виявити проблему та розробити план лікування.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, чоловікам і жінкам слід обирати різні сніданки для контролю ваги, оскільки їхній організм по-різному переробляє жири та вуглеводи вранці.