Робота Wi-Fi під час відключень світла – нагальне питання в умовах відключення електроенергії. Однак є сучасні технології, які дозволяють залишатися онлайн навіть за відсутності світла. Одним із таких рішень є технологія xPON, яка забезпечує стабільне інтернет-з’єднання незалежно від електропостачання – наприклад, за допомогою павербанку.
Як залишатися з інтернетом під час відключень світла – детальніше розповість "Ми-Україна" з посиланням на міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.
Що таке xPON і як користуватись
На відміну від звичайного кабельного інтернету, xPON не залежить від живлення на проміжних вузлах зв’язку, оскільки сигнал передається безпосередньо по оптоволоконній лінії від провайдера до вашого пристрою. Технологія xPON забезпечує інтернет без світла до 72 годин.
Якщо ваш провайдер перейшов на xPON, під’єднайте роутер та пристрій ONU до повербанку — і у вас буде інтернет.
Як дізнатися, чи підключений ваш провайдер до xPON – мапа ЛУН Місто
Найпростіший спосіб дізнатися, чи є ця технологія у вашому будинку, — мапа інтернету під час знеструмлень.
Якщо у вашому домі xPON немає – знайдіть провайдера, хто вже під’єднав його, у найближчому будинку. На мапі є ця інформація, а також номери телефон, вартість під’єднання та інша потрібна інформація.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці знову застрягають у ліфтах: ДСНС нагадала, що робити під час відключень
Що з мобільним інтернетом?
За словами міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, для мобільного інтернету універсального рішення типу xPON немає:
"Ми працюємо з операторами, щоб вони продовжували надавати зв’язок під час знеструмлень. Однак для цього потрібна залученість користувачів", – зазначив він.
Якщо ваша мережа недоступна (це відбувається через перенавантаження мереж мобільних операторів), то можна скористатися Національним роумінгом. Наприклад, якщо ви абонент Lifecell і не маєте зв’язку, то можете під’єднатися до мережі Kyivstar чи Vodafone, і навпаки:
Раніше "Ми-Україна" розповідав, що потрібно під час відключень світла і тепла – чим запастися на осінь та зиму, щоб підготуватись до можливих блекаутів.