Храм біля Десятинної церкви в Києві має бути демонтовано, - міністр культури

Храм біля Десятинної церкви в Києві має бути демонтовано, - міністр культури

Будівля каплиці, так звана церква Десятинного Храму Пресвятої Богородиці, яка розташована на території Національного музею історії України, є самочинним незаконним будівництвом та споруджена Релігійною громадою Української православної церкви Московського патріархату. Вона має бути демонтована.

Про це заявив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко у своєму Telegram-каналі.

"Самовільне захоплення ділянки почалося 2008 року. Спочатку споруда мала вигляд трьох зблокованих кіосків. У 2012 році за часів Януковича почалося «узаконення» незаконного будівництва. Жодних дозволів на будівництво, як і на використання земельної ділянки, зазначена релігійна організація ніколи не отримувала", - повідомив Ткаченко.

Крім того, ще з 2020 року триває суд за позовом від Національного музею історії України. Вимагалося усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом знесення об’єкта. Наступне судове засідання призначене вже на 18 січня 2023 року.

Як повідомляли "Ми - Україна" раніше, Служба безпеки України викрила прислужника монастиря УПЦ МП, який закликав вбивати українців та захопити Київ.

Головне