Дослідження виявило найбільш стресові роботи в Європі

Дослідження виявило найбільш стресові роботи в Європі

Дві третини працюючих європейців регулярно відчувають стрес на робочому місці, що ставить під загрозу не лише їхнє психічне здоров'я, але й продуктивність цілих галузей. Про це свідчить нещодавнє дослідження, проведене компаніями Claims.co.uk та Lepaya, пише Euronews.

У Великій Британії найбільш стресовими професіями виявилися поліцейські, соціальні працівники та фахівці з житлового будівництва. Медсестри та працівники освіти також потрапили до списку найбільш напружених професій.

У континентальній Європі ситуація не краща. У Німеччині рівень стресу серед працівників сягає 71%, у Бельгії - 67%, а в Нідерландах - 56%. Освіта, охорона здоров'я та державний сектор виявилися найбільш стресовими сферами в цих країнах.

Особливу увагу дослідники приділили феномену "виснажених міст". Лондон очолив список європейських мегаполісів за кількістю пошукових запитів, пов'язаних з емоційним вигоранням - 2240 на місяць. За ним слідують Амстердам (520 запитів) та Берлін (420 запитів).

"Для деяких людей повне відключення - це не вибір. Це особливо актуально для малих підприємств, з якими ми співпрацюємо. Якщо ви захоплені своєю роботою, вона не припинятиметься щовечора о 17:00 або з початком відпустки", - розповів доктор Тодд Дэвисон з Purbeck Personal Guarantee Insurance. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кожен 15-й житель ЄС має матеріальні труднощі: де живеться найважче

Причини стресу на роботі: 

  • високе робоче навантаження,
  • збільшення кількості неоплачуваних завдань,
  • надмірна неоплачувана понаднормова робота,
  • відчуття ізоляції на роботі,
  • побоювання щодо гарантії зайнятості та скорочення штатів,
  • залякування та знущання з боку колег.

Експерти наголошують на необхідності комплексного підходу до вирішення проблеми.

"Запобігання або боротьба зі стресом, пов'язаним з роботою, можуть принести значну користь співробітникам, покращити їхнє ставлення до роботи та загальний стан здоров'я, але й корисно самим роботодавцям, наприклад, у вирішенні таких проблем як підвищення продуктивності, скорочення кількості прогулів та плинності кадрів", - зазначила виконавчий директор HSE Сара Албон.

Рекомендації включають впровадження гнучкого графіку роботи, надання ресурсів з охорони психічного здоров'я та заохочення відкритого спілкування в колективах. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, у серпні 2024 року середня зарплата у держорганах становила 55,8 тисячі гривень. Якщо порівнювати з січнем, то оклад чиновників зріс на 44,6%.

 

Головне