Недавнє дослідження виявило, що період карантину через COVID-19 вплинув на мозок підлітків, спричинивши зміни, які можна вважати тривожними.
Про це повідомляє Science Alert.
Науковці з Університету Вашингтона у Сіетлі, використовуючи МРТ, встановили, що природний процес витончення кори головного мозку у підлітків значно прискорився після карантину. Ці зміни були більш вираженими у дівчат, ніж у хлопців.
Підлітковий період є критично важливим для формування мозку. У цей час відбувається витончення кори — процес, що сприяє досягненню зрілості мозкових структур, зокрема тих, що відповідають за прийняття рішень, короткочасну пам’ять і контроль соціальної поведінки. Однак дослідження показало, що пандемія могла вплинути на ці зміни, спричинивши прискорення старіння мозку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 11 продуктів для сповільнення старіння та міцного здоров'я, які є в кожному магазині
Старіння та розвиток нерозривно пов’язані: розвиток забезпечує досягнення зрілості, а старіння - поступове зниження функцій організму. Несприятливі умови, особливо у підлітковому віці, можуть мати довгостроковий вплив на цей баланс. Прискорене дозрівання кори головного мозку підлітків, ймовірно, закладає основу для прискореного старіння мозку у майбутньому.
Як карантин вплинув на підлітків?
Однією з причин таких змін можуть бути обмеження соціальної взаємодії під час карантину. Соціальна пізнавальна діяльність, яка є ключовою для розвитку мозку, зазнала сильнихпорушень. Підлітки, чий когнітивний розвиток значною мірою залежить від соціальної взаємодії, опинилися в умовах ізоляції. Це могло мати негативні наслідки для дівчат, у яких вищий ризик розвитку тривожних розладів і депресії.
Науковці мають ще один доказ того, що карантинні заходи мали руйнівний вплив на психічне та фізичне здоров’я підлітків. Ці зміни в біології розвитку мозку можуть мати довготривалий вплив.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, вчені винайшли новий спосіб діагностування "меланхолійної" депресії.