Регулярне вживання риб'ячого жиру, багатого на ненасичені жирні кислоти Омега-3, здатне підвищити ризик виникнення серцево-судинних захворювань або інсульту. Такого висновку дійшла група науковців з Китаї, США, Великої Британії та Данії, на яке посилається The Gurdian.
Водночас на тих осіб, які вже мають серцево-судинні захворювання, риб'ячий жир впливає позитивно.
"Для тих, у кого на момент початку періоду спостереження не було виявлених серцево-судинних захворювань, регулярне вживання добавок з риб'ячим жиром було пов'язане з підвищеним ризиком розвитку фібриляції передсердь на 13% та підвищеним ризиком інсульту на 5%. Однак для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями на початку періоду дослідження прийом добавок з риб'ячим жиром був пов'язаний зі зниженням ризику прогресування фібриляції передсердь до серцевого нападу на 15% та зниженням ризику розвитку серцевої недостатності на 9%", - йдеться у дослідженні.
Для дослідження вчені відстежували стан здоров'я понад 400 000 учасників упродовж 12-річного періоду. Науковці наголошують, що не враховували ані дані про дозування риб'ячого жиру, ані склад добавок, в якому він містився. Також вони зазначили, що спостерігали переважно за білошкірими людьми, а отде отримані ними результати є нерелевантними стосовно людей інших національностей.
"Це дослідження не повинно стосуватися людей, які регулярно приймають добавки з риб'ячим жиром, але це також не зелене світло для початку їхнього прийому для запобігання захворюванням серця та кровообігу", - пояснила старший дієтолог Британського кардіологічного фонду Трейсі Паркер.
Вона додала, що прийом Омега-3 - це не заміна здоровому та збалансованому харчуванню та порадила людям не концентруватись на окремих речовинах, а зайнятись свої раціоном загалом.
Як писав "Ми-Україна" раніше, майже 40% населення світу, а це близько 2,6 млрд людей, мають надміру вагу і ,за прогнозом Всесвітньої федерації ожиріння, їх частка надалі лише зростатиме. Однак, як виявилось, це пов’язано не з відсутністю сили волі, і навіть не з недостатньою активністю чи поглинанням нездорової їжі, а з еволюцією.