Деменцію можна легко сплутати з виліковною хворобою - дослідження

Деменцію можна легко сплутати з виліковною хворобою - дослідження

З віком людство все частіше стикається з проблемою когнітивних порушень, що зачіпає як самих людей, так і їхніх близьких. Приблизно 13% діагнозів "деменція" в США можуть бути помилковими, адже ці пацієнти страждають на захворювання, яке піддається лікуванню.

Про це повідомляє Science Alert.

Щороку у світі фіксується понад 10 мільйонів нових випадків деменції.

"Медичні працівники повинні знати про можливість плутанини між деменцією та печінковою енцефалопатією, яка може бути вилікувана", — заявив гепатолог з Університету Співдружності Вірджинії Джасмохан Баджай.

Печінкова енцефалопатія — це порушення мозкової діяльності, викликане недостатністю печінки, яке часто зустрічається у пацієнтів із цирозом. Симптоми цієї хвороби схожі на прояви деменції, що ускладнює діагностику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як розпізнати деменцію — неочеивдні симптоми, які можуть виникати

Печінка відіграє ключову роль у регуляції хімічних процесів в організмі, від очищення крові до травлення. Її стан може погіршуватися через алкоголь, вірусні інфекції, високий рівень холестерину, ожиріння, діабет, стрес і старіння. Проте, за своєчасного виявлення, більшість пошкоджень печінки можна вилікувати.

Зміни у способі життя, дієта та нові методи лікування вже демонструють позитивні результати. Наприклад, лікування печінкової енцефалопатії допомогло двом пацієнтам повністю позбутися когнітивних проблем, які раніше вважалися деменцією.

Навіть вікові зміни у печінці, як показали експерименти на мишах, можуть бути зворотними за умови раннього втручання.

"Ми показали, що старіння загострює неалкогольну хворобу печінки… і, зменшивши цей вплив, ми можемо усунути пошкодження. Ви ніколи не буваєте надто старим, щоб ставати краще", — наголосила гепатолог з Університету Дьюка Анна Мей.

Баджай разом із колегами провели аналіз 177 422 медичних записів ветеранів США, яким з 2009 по 2019 роки діагностували деменцію. Хоча у цих пацієнтів не було діагностовано захворювань печінки, у понад 10% із них виявили високий індекс FIB-4, що вказує на можливий цироз.

Повторний аналіз серед 68 807 пацієнтів загальної бази даних показав ще вищий показник — близько 13%.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, дотримання дієти MIND може зменшити ризик розвитку деменції.

Головне