Число людей старше 100 років в Італії досягло рекордного рівня, а народжуваність впала до мінімуму

Число людей старше 100 років в Італії досягло рекордного рівня, а народжуваність впала до мінімуму

Італія стала рекордсменом серед країн ЄС за кількість людей, вік яких перевищує 100 років. Національне статистичне управління (ISTAT) підрахувало, що частка населення таких людей потроїлася з початку століття і склала майже 22 000 осіб станом на січень 2023 року, пише Reuters.

З іншого боку, народжуваність в Італії обвалилася до небачено досі історичного мінімуму. Так торік в країні народилось всього 393 000 дітей, що є найнижчим показником з моменту об'єднання Італії понад 150 років тому.

Статистичні дані показують, що населення країни неухильно скорочується з 2014 року. Своєю чергою, підтримка та догляд за зростаючим числом людей похилого віку є однією з найнагальніших проблем, з якими стикається країна.

В період з 2020 по 2023 рік середній вік в Італії зріз з 45,7 до 46,4 років.

В ISTAT прогнозують, що частка населення віком понад 80 років збільшиться на 35% з 2021 року і перевищить 6 млн осіб у 2041 році.

Нагадаємо, проблеми з народжуваністю спостерігаються також в Японії. Цей показник в країні знижується сьомий рік поспіль, а за підсумками 2022 року показник виявився рекордно мінімальним.

Аналогічна проблема спостерігається і в Китаї. Стурбовані ситуацією місцеві чиновники висунули більше як 20 рекомендацій, які могли б посприяти підвищенню народжуваності, серед яких: виплата субсидій родинам на першу дитину (нині в КНР її дають на другу та третю дитину), розширення безплатної освіти, вдосконалення програми лікування безпліддя та інші.

Більше про те, як повномасштабна війна вплинула на демографічну ситуацію в Україні – читайте у блозі Світлани Аксьонової (провідного наукового співробітника Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України) для “Ми-Україна”.

Головне