Британія спрямує 3 млн євро на боротьбу з вейпінгом серед молоді

Британія спрямує 3 млн євро на боротьбу з вейпінгом серед молоді

Одним з пунктів британської програми повної відмови від паління до 2030 року є боротьба з вейпінгом. На здолання цього явища серед неповнолітніх уряд Великої Британії виділить три мільйони євро.

Про це у вівторок, 11 квітня, офіційно оголосить очільник британського Міністерства охорони здоров'я Ніл О'Брайєн, пише Bloomberg.

На виділені кошти в країні будуть створені спеціальні "загони боротьби з незаконним використанням вейпів". Одне з їхнім завданням полягатиме у фіксації продажу електронних сигарет особам, які не досягли повноліття. Новостворені "загони" здійснюватимуть тест-закупки у вейп-шопах та міні-магазинах, а також отримають право вилучати нелегальні товари з полиць.

"Хоча вейпінг є кращою альтернативою курінню для дорослих, ми стурбовані зростанням вейпінгу серед молоді, особливо збільшенням використання одноразових продуктів для вейпінгу", — наголосив О’Брайен в неділю.

Водночас вейпи з магазинів не зникнуть. Ці пристрої залишаться у вільному доступі для дорослих громадян в якості альтернативи звичайним сигаретам.

Торішні дані Національної служби охорони здоров'я Англії (NHS) показали, що 9% дітей віком від 11 до 15 років використовували електронні сигарети у 2021 році, що на 6% більше, ніж у 2018 році.

Нагадаємо, торік у жовтні британський МОЗ визнав вейпінг більш здоровою альтернативою куріння. В опублікованому на сайті відомства звіті, вказано, що перехід з традиційних цигарок на нікотиновмісні "електронки" може значно знизити ризики для здоров'я курців. При цьому у ньому наголошується, що вейпи все одно шкідливі, особливо для підлітків.

Як писав "Ми-Україна" раніше, температура поверхні світового океану досягла небаченого до цього рекордно високого рівня, таких показників не було від початку супутникових спостережень.

Головне