Більше ніяких зв'язків з рф та її діячами: кияни визначились з новими назвами станцій метро і столичних вулиць

Більше ніяких зв'язків з рф та її діячами: кияни визначились з новими назвами станцій метро і столичних вулиць

Жителі столиці України завершили голосування у електронному застосунку "Київ Цифровий" за перейменування станцій метрополітену та вулиць міста. Результати доступні в додатку. 

Відомо, що голосування тривало з 4 до 11 січня. Українці підтримали чотири з п’яти пропозицій щодо перейменування назв, які пов'язані з російською федерацією.

Як свідчать результати голосування, 83% учасників підтримали пропозицію перейменувати площу Льва Толстого і відповідну станцію метро на площу Українських героїв, а вулицю Льва Толстого - на честь гетьмана Павла Скоропадського. Оскільки в Києві вже є вулиця Павла Скоропадського на Бессарабці, задля уникнення дублювання, у додатку запропонували перейменувати її на честь мера Києва (1996-2006 рр.) Олександра Омельченка, який помер у 2021 році. Утім більшість учасників голосування не підтримали цей варіант.

За словами члена Київської комісії з питань найменувань Павла Островського, раніше розглядався варіант назвати вулицю Героїв України, але комісія її відкинула.

"У українців є асоціація з найвищою державною нагородою "Герой України " і крім багатьох достойних людей, бойових офіцерів, солдатів, нею нагороджували також негідних людей, які в різний спосіб стали колаборантами. Щоб не звужувати все це до державної нагороди, а щоб це була асоціація з усіма, хто героїчно захищав українську землю, віддавав своє життя і здоров'я, то варіант "Українських героїв" був підтриманий комісією", - розповів Островський.

Також 76% жителів столиці підтримали пропозицію перейменувати станцію метро "Дружби народів" і надати їй назву історичної місцевості - "Звіринецька".

Крім того, 90% проголосували за пропозицію надати проєктній станції метрополітену "Проспект правди" назву "Варшавська".

"Неподалік житлового масиву "Варшавський" споруджується зелена гілка метро і друга станція після "Сирця" мала називатися "Проспектом Правди", і власне це голосування, яке вчора закінчилося, люди підтримали пропозицію експертної комісії щодо того, щоб ця нова станція називалася "Варшавська", - додав член Київської комісії з питань найменувань.

А ще 88% учасників голосування погодилися із тим, щоб бульвар Перова став Воскресенським проспектом, а проспект Визволителів перейменували на честь українського художника і співзасновника Української академії мистецтв Георгія Нарбута.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, Верховна Рада ухвалила законопроект про проходження військової служби іноземцями за контрактом в Україні. 

Головне