Два російський танкери 15 грудня зазнали аварії в Керченській протоці під час шторму, що призвело до масштабного розливу нафтопродуктів. Забруднення вже досягло берегової лінії та становить серйозну загрозу для морської фауни, пишуть росЗМІ.
Аварія танкерів в Керченській протоці: масштаби забруднення
Нафтова пляма вже досягла узбережжя Краснодарського краю рф. Місцевий губернатор Веніамін Кондратьєв, плями мазуту виявлено на десятках кілометрів узбережжя від селища Веселовка до станиці Благовещенської в Анапі. Нині на місці працюють 267 рятувальників, 50 одиниць техніки та волонтери.
Загроза екосистемі: загроза для дельфінів, кефалі та бичка
Нафторозлив матиме серйозні наслідки для морської екосистеми. Науковий співробітник Інституту проблем екології та еволюції РАН Дмитро Глазов пояснив, що розлив стався в ключовій для дельфінів зоні акваторії Чорного моря. За його словами, тварини ризикують отримати опіки та накопичити токсини через забруднену рибу.
Забруднення загрожує також нересту камбали-глоси у січні-березні та популяції бичка, який підходить до берега для нересту в березні-квітні. Під загрозою опинилася і кефаль, яка проходить через протоку в середині березня на шляху до Азовського моря.
Розлив мазуту в Чорному морі : ліквідації наслідків заважає погода
Ліквідацію наслідків аварії суттєво ускладнює штормова погода. Потужні хвилі вже розбили плівку мазуту та змішали його з водою - це знизило ефективність бонових загороджень та застосованих сорбентів. Також і рятувальні судна в портах Тамані та Керчі не можуть працювати через погоду.
Фахівці пояснюють, що мазут може залишатися в морській воді від місяця до кількох років. Нафтовмісна рідина утворює смолоподібні грудки різного розміру, які можуть плавати на поверхні, в товщі води або опускатися на дно.
Як писав "Ми-Україна" раніше, внаслідок аварії танкерів "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239" один моряк загинув, ще кілька членів екіпажів отримали травми.