Астрономи вперше знайшли "потрійну чорну діру" у космосі

Астрономи вперше знайшли

Науковці зі США вперше в історії виявили унікальну "потрійну" систему чорної діри на відстані 8000 світлових років від Землі. Про це пише Interesting Engineering.

Відкривачами стали фахівці Массачусетського та Каліфорнійського технологічних інститутів. Вченим вдалось виявити унікальну систему, де центральна чорна діра взаємодіє одразу з двома зорями, що обертаються навколо неї на різних відстанях. Перша - мала зірка - наближається до неї по спіралі кожні 6,5 днів,в друга -  робить повний оберт за приблизно 70 000 років. Зовнішня зоря системи знаходиться на відстані, що в 3500 разів перевищує відстань між Землею та Сонцем, що також у 100 разів більше за відстань між Плутоном і Сонцем

Це відкриття ставить під сумнів традиційну теорію формування чорних дір. Зазвичай вважається, що вони утворюються внаслідок потужного вибуху вмираючої зорі - явища, більш відомого як спалах наднової. Проте наявність далекої зорі в системі суперечить цій теорії, оскільки енергія такого вибуху мала б відштовхнути всі віддалені об'єкти.

"Ми вважаємо, що більшість чорних дір.утворюються внаслідок потужних вибухів зір, але це відкриття допомагає поставити це під сумнів", - пояснює один з авторів дослідження Кевін Бердж.

Вчені допускають, що ця чорна діра могла утворитися через м'якший процес "прямого колапсу", коли зоря просто "схлопується"сама в себе без фінального спалаху.

Новітнє відкриття, як пише видання, було зроблено майже випадково. Науковці просто переглядали дані в архіві Aladin Lite і звернули увагу на V404 Cygni - чорну діру, розташовану на відстані близько 8000 світлових років від нашої планети. Хоча цей об'єкт вивчається з 1992 року і описаний у понад 1300 наукових працях, його потрійну природу виявили тільки зараз.

Як пише "Ми-Україна", раніше дослідникам вдалось виявити, що малі чорні діри можуть ховатися всередині астероїдів, місяців або таких планет, як наша.

Головне